وبلاگ باتومبیل


🛸 سنسور هیدرولیک

🚧 در صورت خرابی سنسور هیدرلیک فرمان مانند:
📍قطعی در مدار، اتصال کوتاه شدن و یا نشتی روغن هیدرولیک می تواند باعث افت دور موتور در زمان چرخاندن فرمان زمان ساکن بودن خودرو یا سرعت پایین 10 کیلومتر، خاموش کردن خودرو در سر پیچ ها و یا باعث گاز نخوردن موتور خودرو گردد.


✅ برای تست این قطعه در حال ساکن و روشن بودن خودرو، فرمان را تا انتها چرخانده و اگر با جدا نمودن سوکت سنسور هیدرولیک و نصب مجدد آن دور موتور نوسان پیدا کرد سنسور سالم است و اگر تغییری در دور موتور مشاهده نگردید سنسور معیوب می باشد.
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
💥 در صورتیکه در خودروهای پژو 206 یا رانا که با ایراد استارت نخوردن مواجه شدید، ممکن است با بررسی موارد زیر رفع ایراد انجام گردد:

✅ اتصالات باطری یا پشت استارت را مورد بررسی قرار دهید.

✅ تست سالم بودن باطری و دینام

✅ شُل بودن سوکت پشت مغزی سوئیچ را مورد بررسی قرار دهید.

✅ فیش های مادگی سه پایه مغزی سویچ را کمی جمع نمایید.
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
🔴 تولید خودرو جدید چینی در ایران/ دیگنیتی تا قبل از 1400 روانه بازار می‌شود !

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید:
▪️واردات خودرو همچنان ممنوع است. احتمالا این خودرو کراس اوور (دیگنیتی) تولید مشترک قبل از سال 1400 روانه بازار خواهد شد؛ یعنی تا پنج ماه آینده این خودرو در خیابان‌های تهران نمایان می‌شود.

‌‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏
myids.ir/batomobilادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
#کولر

🍁🍁 آماده شدن برای فصول سرد، به معنی فراموش کردن کولر خودرو نیست.

🚘همان طور که قبلا گفته شده است، کولر خودرو باید در هوای سرد و مواقعی که از آن استفاده‌ای نمی‌شود، هفته‌ای ۲ تا ۳ بار و هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه روشن باشد تا از رسوب شدن و ساکن ماندن روغن و گاز آن در مجاری کولر جلوگیری شود.

✔ این اتفاق در خودرو‌هایی که سیستم تهویه آنها اتوماتیک است، خود به خود در هنگام روشن بودن سیستم تهویه و بخاری رخ می‌دهد اما با این همه خودتان نیز اقدام به این کار کنید.


‌‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
🔴نشانه خرابی پمپ بنزین را بشناسید.

♦️برای آن که خودرو شما شروع به حرکت کند باید سوخت مورد نیاز آن تامین و برای قوای مجرکه ارسال شود. کاهش و افت فشار سوخت به خصوص در طولانی مدت مشکلات فراوانی را برای قوای محرکه و خودرو ایجاد می کند. اما چه عواملی سبب میشود که خودرو با افت فشار سوخت مواجه شود؟

♦️ اگر پمپ بنزین خودرو شما معیوب شود و یا از کار بیفتد بنزین به درستی از باک به موتور خودرو نرسیده و در این حالت موتور عملاً کارایی خود را از دست میدهد. خرابی پمپ بنزین موضوع سبب می‌شود که قطعاتی که بین پمپ و موتور خودرو قرار دارند فشار بالایی را تحمل کرده و تحلیل روند. بنابراین اگر خودرو شما به هنگام حرکت ریپ میزند یا در زمان شتاب گیری با کاهش توان مواجه می‌شود و یا اینکه در هنگام حرکت در سربالایی ها با افت شتاب و قدرت مواجه شده و مصرف سوخت آن افزایش یافته است به احتمال قوی پمپ بنزین آن دچار مشکل شده است.

‌‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎

ادامه مطلب
⚙️ اگر در فصل سرما متوجه شدید که مصرف بنزین افزایش یافته، لازم است برخی بررسی‌ها را انجام دهید.

برای این کار بهتر است به ترتیب مواردی همچون:
1- فیلتر هوا
2- شمع‌ها
3- وایر و سیم‌های اتصال
4- روغن موتور
5- سنسور اکسیژن و فیلتر سوخت را چک کنید. گاهی اوقات که مصرف سوخت به صورت تدریجی و طی چندین ماه افزایش می‌یابد، شاید استفاده از مکمل‌های پاک کننده سیستم سوخت رسان و انژکتور تاحدی برای رفع این مشکل مفید واقع شوند.
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
#معرفی_خارجی
مزدا ۳ 2020
موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر
۱۸۶ اسب بخار قدرت
۲۵۲ نیوتون متر گشتاور
حداکثر سرعت: ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت
صفرتاصد: ۷.۲ ثانیه
مصرف سوخت: ۷.۶ لیتر در صد کیلومتر ترکیبی
قیمت پایه: ۲۲ هزار دلار

myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
#معرفی_خارجی
مزدا ۳ 2020
موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر
۱۸۶ اسب بخار قدرت
۲۵۲ نیوتون متر گشتاور
حداکثر سرعت: ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت
صفرتاصد: ۷.۲ ثانیه
مصرف سوخت: ۷.۶ لیتر در صد کیلومتر ترکیبی
قیمت پایه: ۲۲ هزار دلار

myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
#مکانیک_خودرو

‌📛 علل خرابی زود هنگام گیربکسهای اتوماتیک در ایران

🔴 روغن گیربکس و فیلتر آن باید در زمان های معین تعویض شوند.در سرویس گیربکس تنها تعویض روغن کافی نیست و باید کارتل گیربکس باز شده و فیلتر آن تعویض و یا سرویس شود .

🔵 رسیدگی به فیلتر بسیار مهم است. چون فیلتر گرفته ، باعث عبور کمتر جریان روغن و آسیب شدید و اغلب باعث سوخته شدن گیربکس میشود. بعضی از گیربکس های مدل بالای امروزی مثل پژو 206 ، هیوندا ، کیا ، فیلتر در داخل گیربکس نصب شده و یا به عبارتی گیربکس های یک بار مصرف هستند چون با کثیف شدن و گرفته شدن فیلتر, عمر گیربکس نیز به پایان می رسد . بنابراین دقت تعویض به موقع روغن در این گیربکس ها عملا میتواند عمر گیربکس را, بالاتر ببرد.
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
#تست_سیستم_تعلیق

تست سیستم تعلیق تویوتا لندکروزر

ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
🔴تعدیل ۴۰۰ نفر در بی‌ام‌و

🔹شرکت خودروسازی بی‌ام‌و در نظر دارد صدها نفر از کارکنانش را در کارخانه برند مینی خود تعدیل کند.
🔹بی‌ام‌و می‌گوید از چهار هزار نفری که اکنون در سایت آکسفورد انگلیس مشغول به کار هستند، تعداد 400 نفر تحت تاثیر این برنامه تعدیل می‌شوند.


myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
⚠️ علائم خرابی کالیپر ترمز:

🔰 ایجاد صداهای عجیب در قسمت چرخ ها
حرکات غیر عادی خودرو
🔰 بوجود آمدن نشتی روغن ترمز در سمت چرخ ها
🔰 سفت و یا نرم بودن پدال ترمز
🔰طی کردن مسافت بیش از حد لزوم

myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
✅ لرزش پدال ترمز⚠️ اگر تابه‌حال با خودرو مجهز به سیستم ترمز ABS مجبور به توقف شدید شده باشید، مسلما لرزش پدال ترمز را تجربه کرده‌اید. علت این امر تماس‌های سریع و ممتد لنت با روتور بوده که ایجاد لرزش می‌کند. اگر با چنین وضعیتی در هنگام ترمزهای عادی مواجه شدید، سیستم ترمز خودرو شما مشکل دارد.

⚜ به‌طور کلی وجود لرزش در پدال ترمز به‌معنای سطح ناهموار روتور بوده که این بازخورد را به راننده منتقل می‌کند. روتورها معمولا تحت فشار بسیار زیاد، دچار تغییر شکل می‌شوند. گرمای ناشی از اصطکاک در زمان ترمزهای شدید برای مثال در هنگام رانندگی در مسیرهای شیب‌دار می‌تواند شکل روتور را تغییر دهد.

اگر شما اخیرا فشار زیادی را به سیستم ترمز خودرو وارد نکرده‌اید ولی همچنان در پدال ترمز خود احساس لرزش می‌کنید، شاید چرخ‌های شما بالانس نباشد. برای رفع مشکل در هنگام لرزش پدال ترمز، به مکانیک مراجعه کنید.

myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
#فنی
🔰سیستم HDC چیست؟


سیستم HDC یا کنترل حرکت در سراشیبی سیستمی است که به شما این امکان را میدهد در سر پایینی پای خود را از روی پدال ترمز بردارید و خودرو با ترمز موتوری کنترل می شود و آرام به پایین شیب میرود‌.
‌‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
🎥🔺ویدئویی از وضعیت ترافیک و عدم رعایت حق تقدم در ساعاتی که چراغ راهنمایی و رانندگی خاموش است !

‌‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‏‌‎‌‏‌‌‎‌‌‎‌‏‌‎‌‌‎‌
myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
🚗 پیشنهاد ارائه قیمت خودرو در بورس

دبیر انجمن قطعه‌ سازان ایران:

🚗 نرخ دلار تاثیرات زیادی در افزایش یا کاهش قیمت خودرو دارد. با افزایش نرخ دلار قیمت قطعات خودرو افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه قیمت خودرو افزایش می‌یابد.

🚗 پیشنهاد داده ایم که قیمت خودرو در بورس ارائه شود چون زمانی که کالایی در بورس به فروش می‌رسد، قیمت آن شفاف می‌شود و در نتیجه قیمت ثابت می‌گیرد

myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
استعلام خلافی در تلگرام
#فنی
در فصل گرما بهتر است بدانید که استفاده از باد نیتروژن بجای باد معمولی در لاستیک چه مزایایی دارد:
1:سرد بودن نیتروژن نسبت به اکسیژن و خنک ماندن لاستیک
2:رطوبت کم نیتروژن نسبت به اکسیژن و افزایش طول عمر لاستیک
3:بزرگتر بودن مولکول های نیتروژن و در نتیجه دیر تر خالی شدن به دلیل روزنه های کوچک
4:سبک تر بودن نیتروژن نسبت به اکسیژن

myids.ir/batomobil


ادامه مطلب
🔰 یک ویدیوی فنی و جالب از صافکاری با چسب پنج سانتی

✅ بدون هیچگونه هزینه و مراجعه به صافکار که از دیدن نتیجه شوکه می شوید! دقیقا مثل روز اول شد و اصلا انگار نه انگار که فرورفتگی داشت!


myids.ir/batomobil


ادامه مطلببا ما در تماس باشید

021-77416745

ساعات تماس : شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 16

تهران - میدان انقلاب - خیابان جمال زاده شمالی - کوچه بزمه - پلاک 19logo-samandehi